SEO

Arama Motoru Optimizasyonu

İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte birçok sektör dijital dünyada yer almaya başladı. Rekabetin günden güne yoğunlaştığı dijitalde görünür olmak için web sitenizde SEO çalışmaları yapmanız çok önemlidir.

Seo Nedir?

Web siteniz için ziyaretçi kazanmanın en maaliyetsiz ve uygun yolu, iyi yapılmış organik bir arama motoru optimizasyonudur. Doğru yapılmış SEO çalışmaları ile, kullanıcıların onlara sunduğunuz bir ürün veya hizmeti ararken, Google veya Yandex gibi arama motoru sonuçlarının ilk sayfasında bulunmanızı sağlar.

Pek çok işletme sahibi veya pazarlama yöneticisi, SEO hakkında bilgiye, optimizasyonu yapabilecek bilgiye ve zamana sahip değil.

İdcajans uzman ekibi, işletmeniz için en doğru stratejiyi belirleyip, düzenli bir şekilde yaparak SEO çalışmalarınızı başarıya ulaştırır. Eğer dijital dünyada aktif ve başarılı olmak istiyorsanız mutlaka SEO çalışmalarına önem vermelisiniz.

Anahtar Kelime Analizi

Anahtar kelime analizini, proje başlamadan önce oluşturarak, proje içerisindeyken yapılacak değişiklikleri azaltıp, sıralamanızdaki düşüşlerin önüne geçmekteyiz.

Trafik Analizi

Web sitenize gelen trafik kaynaklarınızı analiz ederek hedef kitlenizin aramalarına uygun, ürünleriniz, web siteniz ve içeriklerinizi oluştururuz. Ürünlerinizle alakasız olan trafiğin de önüne geçerek kalite puanınızı arttırırız.

Sektör ve Rakip Analizi

Anahtar kelime araştırmanızı yaptıktan sonra anahtar kelime bazında rakip analizini gerçekleştiriyoruz. Analizin ortaya çıkmasının ardından rakiplerinizin pazardaki paylarını araştırıyor ve sektörünüzün pazar raporunu size sunuyoruz.

Dönüşüm Optimizasyonu

Web sitenize kaliteli trafik sağlamaya ek olarak, sitede gerçekleşmesini istediğiniz eylemlerin artmasına yönelik çalışmalar yapmaktayız. İşi şansa bırakmamak adına trafikle doğru orantıda artan dönüşüm oranını sağlamak için sürekli olarak A/B testleri yapmaktayız.

Web Site Hız Optimizasyonu

Web site hız optimizasyonu, Google’ın en önem verdiği konudur. Bu konuda yazılım ekibimiz gerekli iyileştirmeleri ve düzenlemeleri gerçekleştirip tarafınıza sürekli raporlar halinde bildirecektir.

Site içi Link İnşası

Site içi link inşaası on-page optimizasyonun en önemli kurallarından biridir. Linkler alakalı kelimelerde diğer sayfalarınız, doğru oranda dış linkleri ve diğer kaynakları önerdiğinde Google botlarına yardım etmiş olursunuz. Bu optimizasyon Google ve diğer arama motorları için önemli bir değerlendirme konusudur.

Hizmetimiz hakkında
Sorularınız mı var?

Seo Avantajları

SEO; Google ve diğer arama motorlarında bulunabilirliğinizi ve görünürlüğünüzü hiç bir ücret ödemeden kalıcı olarak üst sıralarda çıkmanızı sağlar.

SEO çalışmaları web sitelerini tüm yönleriyle arama motorlarına uyumlu hale getirerek kullanıcılara daha kolay ve hızlı ulaşabilecekleri bir web sitesi sunmayı amaçlar.

SEO, web sitelerinin daha anlaşılır,  daha kullanıcı dostu ve ziyaretçiye aradığı şeyi rahatça sağlayacak hale gelmesine yardımcı olur.

SEO arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. Yani belirli çalışmalar yaparak web site kalitesini artırıp arama sonuçlarında web sitesinin üst sıralarda yer almasını sağlamaktır.

Belirli çalışmalar yaparak arama sonuçlarında üst sıralara yerleşen web sitesi daha fazla görünürlük elde eder. Bu durum web sitesinin ziyaretçi sayısında bir artış sağlar.

Arama sonuçlarında üst sıralara yerleşen web sitesinin trafiği artacaktır. Buna bağlı olarak web sitesi için harcanan reklam bütçesi düşer. SEO web sitesini üst sıralara yerleştirmede daha doğal ve kalıcı bir yöntem olduğu için site sahipleri tarafından tercih edilmektedir.
Site içi SEO çalışması, site yapısındaki yazılımsal durumların doğru çalışıp çalışmadığını ve sitedeki içeriklerin arama motoru kriterine uygun olup olmadığını kontrol eder. Digipeak Agency bu sürece bir çok teknik SEO analiz aracı kullanarak, titizlikle sorunu belirleyerek ve hızlı bir aksiyon planıyla müdahale etmektedir.