Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi Hizmeti

Sosyal medya yönetimi, günümüzde iş hacmini büyütmek isteyen tüm markalar için olmazsa olmazdır. Gerek küçük ve orta ölçekli işletmeler gerekse dev firmalar için sosyal medya, potansiyel müşterileri ile buluşmak için yeni nesil fırsatlar sunar. Geleneksel yöntemlere kıyasla çok daha özgür ve fark edilme şansı yüksek kampanyalar yürütmenize imkan tanır.

Profesyonel sosyal medya yönetimi ile markanızın bir işletmeden daha fazlası olduğuna hedef kitlenizi ikna edebilirsiniz. Takipçilerinizle sağlayacağınız güçlü bir etkileşim ağı, işletmenizi yaşayan bir organizma haline getirir. Bu sayede insanların ürünlerinizle bağ kurması ve ihtiyaçları için sizi tercih etmesi çok daha kolay olacaktır. Siz de güvenilir bir ekibin desteğiyle işletmenizin tercih edilen bir marka haline gelmesini sağlayabilirsiniz.

Başarılı bir sosyal medya yönetimi, çok boyutlu ve geniş düşünülmesi gereken bir süreçtir. Bu süreçte siz de işin uzmanları ile çalışmak istiyorsanız, IDC Ajans ’dan kurumsal ve kişisel sosyal medya danışmanlığı alabilirsiniz. Deneyimli ekibimizle markanızın sosyal medya platformlarındaki tüm ihtiyaçlarına yanıt veriyoruz.

Sosyal Medya Yönetim Sürecimiz

IDC AJANS  olarak kurumsal ve kişisel sosyal medya danışmanlığı süreçlerini çok boyutlu ve kapsamlı bir süreç olarak ele almaktayız. Öncelikle sosyal medya uzmanı ekibimizle markanızın SWOT analizini gerçekleştirerek ihtiyaçlarını tespit etmekteyiz. Marka kimliğinizi dijital dünyaya doğru şekilde taşımak için her türden fırsatı değerlendirmekteyiz. Genel olarak sosyal medya yönetim sürecimizin şu adımlardan oluştuğunu söyleyebiliriz:

  • Gündemi takip etme
  • İçerik üretme ve paylaşım takvimi
  • Sektör ve rakip analizi
  • Hesap optimizasyonu
  • Reklamlarda hedef kitle belirleme
  • Bütçe belirleme
  • Raporlama

Firmanızın ihtiyaçlarına göre elbette bu aşamaların arasına farklı süreçler eklenebilir. Sosyal medya yönetimi süreçlerinin her firma için farklı ilerleyebileceğini hiçbir zaman unutmamak gerekir. Nihayetinde her işletmenin müşteri kitlesi ve pazarlama hedefleri farklıdır.

Hizmetimiz hakkında
Sorularınız mı var?

Sosyal Medya Yönetimi Neden Gereklidir?

Evet. IDC AJANS olarak Instagram, Facebook, LinkedIn, Twitter ve diğer tüm sosyal medya platformları için hizmet sunuyoruz. Markanızın sosyal medyayı daha etkili kullanması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Elbette. Planlama aşamasında marka ve sektör analizi yaparak büyüme hedeflerimizi sizinle paylaşıyoruz. IDC AJANS uzmanlığı ile hedeflerinize en kısa sürede ulaşacağınızdan emin olabilirsiniz.

Eğer web sitenize daha çok ziyaretçi çekmek istiyorsanız sosyal medya yönetimi sürecimizi buna göre planlayabiliriz. İçerik ve optimizasyon stratejimizle web sitenizin de sosyal medya hesabınızla birlikte büyümesini sağlayabiliriz.